• İstanbul İçi Hediye Kutularında Aynı Gün Teslimat Garantisi!
  • %100 Orijinal Ürün
  • 150 TL ve Üzeri Kargo Bedava!
Destek 0850 259 39 87 |

Fast Love

Fast Love

Yeni dünya düzeninin hakim olduğu günümüzde artık ikili ilişkilerin de yeni dönemi başladı. Ne yazık günümüzde her şey hızla tüketiliyor. Hızlı tüketimlerden biri de "aşk"...

Günümüzün gelişen teknolojisi ve internetin çığ gibi büyüyerek saran etkisi, sosyal ilişkileri doğrudan etkiler oldu. Artık hoşlandığımız, kalbimizi hızlandıran, aklımızdan çıkmayan şey o yakışıklı genç adam ya da güzel genç kadın değil; like alan fotoğraflar, yorumlar, takipçiler oldu. Oysa insan doğasının sevilmeye ihtiyacı vardı. Sevdiğinden bir mektup almaya, kurutulmuş bir güle, şipşak çekilmiş bir fotoğraf karesine duyulan hasret vardı. Ne zaman bir fotoğraf karesini elinizi alıp uzun uzun bakıp sevdiğiniz, özlediğiniz birini düşündünüz. Artık görüntülü arayıp hemen hasret gideriyoruz değil mi?

Sevgi neydi? Sevgi iyilikti, dostluktu, sevgi emekti!

Evet sevgi emekti, onun için ayrılmış zamandı. Oturup göz göze bakmaktı. Şimdi ise emojiler, likeler, takipler oldu. Sevgi: sevgiliyi düşünmek, onu mutlu etmek, onun sevdiği her şeyi bilmekti. En sevdiği yazarı bilmekti mesela. Çayı kaç şekerli içtiğini bilmekti. En sevdiği filmi oturup onunla defalarca seyretmekti. İki fincan kahve alıp uzun uzun sohbet etmekti. Sevgi gerçek bir paylaşımdı. Yeni nesil aşklarda gerçeklerin yerini sanallar aldı. Sanal bir hediye paketi mesela. Doğum gününde sevgiliye gönderilmiş bir sürü hediye kutusu emojisi oldu. Sevgiliye hediye almaya ne oldu? Ona hediye kutusunu verirken gözlerinin nasıl güldüğünü görmenin mutluluğu nerede? Sevgiliniz için ayrılmış kaliteli vakitlere zaman mı kalmıyor artık?

Yeni neslin en önemli sorunlarından biri olan iletişim problemi ikili ilişkilerde de açıkça görülebilmekte. İletişim çağında nasıl iletişim problemimiz olabilir ki? diyorsunuz eminim. İki yüz seksen karakterle kendimizi ifade eden insanlarız biz dediğinizi duyar gibiyim. Klavye başında dilimizden dökülenlerin önünü alamazken, biriyle karşılıklı konuşamaz hale geldik. Kendimizi ifade edemez olduk. Sevdiğimizin karşısına geçip "seni seviyorum" diyemez olduk ama sayfalardan taşan kalpli emojiler göndermek ne kadar kolay değil mi? Sizce de artık yüzleşmenin, karşılıklı iki yüz seksen karakterin dışına çıkmanın vakti gelmedi mi?

Elimize bir kutu çiçek alıp kapısını çalmalı, en sevdiği filmi açıp film gecesi yapmalı, iki fincan alıp beş çayı vakti demeli, oturup uzuuun uzun sohbet etmeli, göz göze bakarak kahkaha atmalı. El ele diz dize iyi pazarlar geçirmeli, hatalarımız için hediyesini özenle seçip özür dilerim demeli.

Sevgilinizle vakit geçirmenin tadını çıkarın. Sevgilinizi mutlu etmenin keyfi bambaşkadır. Birlikte gözünüzden yaşlar gelene kadar kahkaha atın. Gerek baş başa gerek arkadaşlar bir araya gelip koyu demli sohbetler edin. Bir araya gelinerek yapılan sohbetlerin paketi bitmez, enerjisi azalmaz, çekememe problemi hiç olmaz. Oyunlar oynayın mesela. Tıpkı çocukluğumuzdaki gibi. Zamanın nasıl akıp geçtiğini anlamadan eğlenceyi ruhunuzun derinliklerinde yaşayın.

"Dünyaya bir daha mı geleceğiz?" klişesinin ciddiyetine varıp her günü son gün gibi capcanlı yaşamalı. Birbirimize anılar ve hatıralar bırakmalı. Yıllarca saklanılan baktıkça bakılacak hatıralar vermeli. Anlamlı hediyeler, manevi hediyeler vermeli ki sevgilinin hayatında hep bir yer edinilsin.

Aslında sevgiliye hediye almak çok da eğlencelidir. Herkesin çok ilgisini çeker. Sevgilinize hediye kutusu emojileri değil, dopdolu gerçek bir hediye kutusu gönderin. Mesela sevgilinizi ofisinde  mutlu edin. Hiç beklemediği bir anda başarılar dileyen bir hediye kutusu yollayarak mükemmel bir iş günü geçirmesini sağlayın. Sevgiliniz de siz de mutlu olun. Reel bir hediye ile reel bir mutluluk yaşatın. Sanal depo alanlarını değil; masalarınızı, kütüphanelerinizi doldurun. Güne en güzel şekilde başlamak için günaydın mesajı değil; günaydın çiçeği yollayın ve sevgilinize kutu gül gönderin. Sevgilinizle unutamayacağınız güzel bir sabahı hafızalarına ve kalbinize kaydedin.

Şimdi sakince önünüzdeki sanal dünyaya ara verin ve sevgilinize koşun. Birlikte açık havanın, evin, okulun, ofisin kısacası birlikte olmanın tadına varın.