• İstanbul İçi Hediye Kutularında Aynı Gün Teslimat Garantisi!
  • %100 Orijinal Ürün
  • 150 TL ve Üzeri Kargo Bedava!
Destek 0850 259 39 87 |

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Son yıllarda ne çok duyuyoruz ‘KADIN’ kelimesini değil mi? Pekii KADIN ne demek? Kadın sadece “kadın” demektir. Hiçbir sıfat altında bastırılmadan kendi gibi olmayı hak eden demektir. Bir kelime ne kadar çok sıfat, meziyet, mecburiyet, sorumluluk, vasıf  ve güzellik içerebilir? Bunun cevabı sadece bir kadında gizli. Dünya eğer  tek bir güzel sebep üzerine kurulmuş olsaydı bu güzellik şüphesiz ‘KADIN’ olurdu. Kadınlar dokundukları çölleri geniş vahalara çevirebilecek kadar güzel, naif ve maharetli; etraflarına örülen duvarları tırnakları ile kazıyarak delip geçebilecek kadar güçlü, sabırlı ve inançlı; tüm dünyayı yönetenleri yönetecek kadar akıllı, zeki ve istikrarlıdırlar. Kadın demek sadece KADIN demektir. Öncelikle kadın erkek herkesin bunu çok iyi öğrenmesi gerekir. Çünkü bir kediye kedi olması dışında bir vasıf yüklemeyiz, bir çiçeğe çiçek olması dışında bir yük yüklemeyiz ya da bir kalemden yoktan var etmesini beklemeyiz. Bu nedenle insanoğlundan da insan olması dışında başka bir sorumluluk beklememeliyiz.

Kadın öyle güzel ve naif bir ruha sahiptir ki, 1857 yılından beri hemcinsini güzellikler ile ve haklarına sahip çıkma mücadelesini elinden hiç bırakmadan anmakta. Artık hepimiz yaşanan acı dolu hikayeyi biliyoruz. Hepsini sevgiyle ve özlemle anıyoruz. Dünya da tek bir kadın kalıncaya dek hatırlanıyor ve hatırlatıyor olacaklar.

Kadın her yaşta, dilde, dinde, ırkta, coğrafyada güzel ve övgüye değer. Sevgililer günü, anneler günü ve doğum gününde küçük tatlı sürprizler yapılıyor, kutlanıyor ama sevgili vasfı ve anne vasfı ile kullanıyor. Yılda bir gün tüm kadınlar sadece ‘KADIN’ oldukları için övüldüğü ve mutlu edildiği bir gün. 8 Mart günü tüm dünyada yalnızca KADIN’ lar için dönüyor. Böylesine güçlü ruha sahip olduğu bugün de hatırlanmalı, hatırlatılmalı ve kutlanmalı.

Dünya kadınlar gününde en güzel, en şık, en anlamlı ve en kadın hediyeyi seçmekte çok güzel ve bir o kadar da titizlik gerektiren bir iş. Dünya kadınlar gününde güçlü kadınlarımızı unuttuk sanmayın, dünya kadınlar gününde, güzel gönüllü, güçlü kadınlarımıza kaçılmayacak fırsatlar ve birbirinden özel hediye seçenekleri hazırladık…

Dünyayı güzelleştiren tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun…